УКР Ру


ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУБудинок з негативною енергією: фантастика чи реальність?

Будинок з негативною енергієюНорвезькі вчені з Zero Emission Building з упевненістю заявляють - реальність, і не лише заявляють, а й демонструють на практиці.

Поступово «зелені» стандарти з модних тенденцій перекочовують в гостру необхідність. В умовах нестабільності економіки, а також змін цін на енергоносії, питання енергозбереження та енергоспоживання піднімаються все частіше.

Дослідницький центр Zero Emission Building займається в Норвегії установкою норм будівництва житлових об'єктів. У місті Ларвік цим центром був запущений новий проект - автономна будівля.

Побудований будинок виробляє вдвічі більше енергії, ніж споживає і не тільки забезпечує себе електроенергією, а й ділиться надлишками з найближчим містом.

Конструктивною особливістю будинку є похилий дах, яка сприяє природній вентиляції житлових приміщень і ефективно поглинає сонячне світло. Особлива конструкція і розміщення вікон дозволяє знизити споживання штучного освітлення і прогрівати будинок в комфортному температурному діапазоні. Наявність внутрішнього дворика дозволяє створювати в житлових приміщеннях комфортне освітлення, яке не вимагає додаткового затемнення вікон. Від домашньої мережі заряджається електромобіль, а також збирає надлишки енергії, які виробляє будинок. У зовнішньому басейні підігрів води здійснюється за рахунок надлишку тепла.

Не дивлячись на всі впроваджені нововведення, робота над проектом не закінчена, і архітектори планують ряд експериментів з опалювальними приладами, ефективність яких буде оцінена в майбутньому.

У найближчі кілька років подібні будинки планують звести в Норвегії у великій кількості. Не виключено, що подібна практика установки «розумних» будинків буде відповідати державним «зеленим» стандартам.

<< Назад