Спеціалізована компанія "ТЕХНОМАШ" пропонує статтю:
Електричні котли: є плюси, чи знайдуться мінуси?
-
-
Правда і неправда про електричні котли.
-
Переваги і недоліки електричних котлів, порівняно з іншими типами котлів.
-
Принципова конструкція електричних котлів.
-
Чи є причини, які обмежують поширення електричних котлів.
-
Як обирати кабель для підключення електричного котла.
-
Інформація про електричні котли різних виробників.
Каталог котлів Дніпро
Серед масових публікацій на тему опалення, більшість матеріалів розповідають про газові або твердопаливні котли, і досить важко знайти що-небудь цікаве про електричні котли. А якщо в якихось статтях вони і згадуються, то часто обмежуються фразами: "електричний котел не підходить для будинків, площа яких складає понад 100 кв. м" та "потужність електричних котлів не перевищує 15 кВт". Насправді, це не зовсім так, і взагалі немає причин обходити увагою даний тип котлів.
Прийнято вважати, що електроенергія є значно дорожчою за газ, і дещо дорожчою за гас. Відомо, що якщо поруч з Вашим будинком проходить газова магістраль, тоді логічніше буде обрати газовий котел. В усіх інших випадках не варто так безапеляційно заявляти, що електричні котли придатні лише для опалення маленьких приміщень, і як самостійний опалювальний пристрій їх розглядати непотрібно. Також, не відповідає дійсності твердження, що побутові електричні котли виробляються лише маленької потужності. Якщо розглядати найбільш відомі на нашому ринку компанії, то не складно знайти електричні котли потужністю 45-90 кВт, які здатні опалювати приміщення площею до 1000 м2.
Що стосується твердження, що електричні котли помітно програють рідкопаливним, то воно також є досить спірним. Вочевидь – електроенергія є дорожчою за гас, але не варто забувати, що під час вибору необхідно максимально порівнювати всі фактори. Зупинимося лише на декількох основних:
Початкові вкладення.
Вартість обладнання. У випадку з електричним котлом, Вам знадобиться заплатити лише за котел, в той час, як за умови використання рідкопаливного котла, Вам знадобиться сам котел, плюс навісна горілка, плюс ємності для зберігання рідкого палива, що в середньому буде коштувати в 2,5 разів дорожче.
Вартість монтажу. Встановлення електричного котла, в корпусі якого, як правило, знаходиться більшість елементів, які є необхідними для його безпечної роботи та керування, коштує в декілька разів дешевше, ніж сумарна вартість монтажу та пуску-налагодження рідкопаливного котла з навісною горілкою, встановлення баку для палива, монтажу димової труби.
Експлуатація.
Електричний котел конструктивно є значно простішим, ніж рідкопаливний. Він не потребує постійного обслуговування та чищення, які є обов’язковими для рідкопаливного котла та коштують декілька сотень доларів на рік.
Для рідкопаливного котла Вам потрібно буде регулярно замовляти підвезення палива.
Екологічність, відсутність сторонніх запахів, відсутність необхідності встановлення димової труби – це ще декілька плюсів електричних котлів.
Ми не стверджуємо категорично, що в будь-якому випадку необхідно зупиняти свій вибір на електричних котлах, ми намагаємося лише звернути Вашу увагу на всі фактори, які впливають на вартість обладнання та експлуатації.
Причинами, які обмежують поширення електричних котлів, є:
-
перебої з електропостачанням,
-
відносно висока вартість електроенергії,
-
далеко не на всіх майданчиках є можливість виділити декілька десятків кіловат електроенергії (1 кВт енергії необхідно для опалення приблизно 10 м2 добре утепленої будівлі з висотою стелі до 2.7 – 3 м).
Варто зазначити, що при встановленні у містах з жорсткими екологічними нормами та проблемами погодження, електричні котли досить часто мають більше переваг, ніж решта типів котлів (включаючи газові).
У випадках, коли можливими є деякі перебої з подачею електроенергії, електричний котел досить часто використовується в парі з резервним, твердопаливним котлом.
Важливо зазначити, що правильно підібраний електричний котел, з максимальною комплектацією автоматики, працює не більше 7-10 годин на добу!
Підсумовуючи вищенаведене, можна навести низку незаперечних переваг електричних котлів:
екологічні, відсутні шкідливі викиди та сторонні запахи, простота монтажу та експлуатації, легкість та компактність, можливість встановлення на стінці, і як наслідок – економія місця, безпека (відсутність відкритого полум’я), не потребують окремого приміщення для котельної, не вимагають монтажу димоходу, є безшумними, не потребують особливого догляду.
Декілька слів про конструкцію та комплектації електричних котлів.
Як вже зазначалось раніше, електричний котел – достатньо простий пристрій. Основними його елементами є теплообмінник, який складається з баку, із закріпленими в ньому електронагрівачами (ТЕНами), та блок керування та регулювання. Електричні котли деяких фірм поставляються вже укомплектованими циркуляційним насосом, розширювальним баком, запобіжним клапаном та фільтром.
Важливо зазначити, що електричні котли невеликої потужності бувають двох різних варіантів виконання: однофазні (220 В) та трьохфазні (380 В). Котли потужністю понад 9 кВт, як правило, виготовляються лише трьохфазними.
Переважна більшість електричних котлів потужністю понад 6 кВт виготовляється багатоступінчастими, що дозволяє раціонально використовувати електроенергію та не вмикати котел на повну потужність в перехідні періоди – весною та восени.
В процесі застосування електричних котлів найбільш актуальним є раціональне використання енергоносія. Значну економію електроенергії можливо отримати, встановлюючи виносні програматори, які підтримують температуру в приміщенні за наперед визначеним Вами графіком.
<<< Повернутись