УКР Ру


ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ











































































Як забезпечити заміський будинок водою?

Спеціалізована насосна компанія "ТЕХНОМАШ" пропонує статтю:

Як забезпечити заміський будинок водою?

Заміське життя сучасної людини неможливо уявити без використання насосів.

Циркуляційні - допомагають рухатись теплоносієві по системі опалення, а насоси для водопостачання забезпечують Ваш будинок питною водою або водою для побутових потреб.

Про насоси для систем опалення Ви зможете прочитати у статті "Опалення від А до Я", яка буде опублікована у серпневому та вересневому номерах нашого журналу. А в цій публікації будуть розглянуті декілька видів насосів, які забезпечать подачу води в будинок, допоможуть полити ділянку, наповнити басейн або відкачати воду, яка раптово з’явилась у підвалі. Тобто, тема цієї статті – насоси для водопостачання та відведення стоків.

Самовсмоктувальні насоси і насосні станціїЯкі ж бувають насоси, і як не помилитись у їх виборі?

Найважливішим фактором при виборі насосу для водопостачання є глибина залягання води. У випадку, якщо глибина до водяного дзеркала є невеликою (до 8 метрів), то найбільш простим та зручним способом її підйому буде встановлення самовсмоктувального насосу.

Самовсмоктувальні насоси і насосні станції

Самовсмоктувальні насоси бувають декількох типів. Деякі з них мають вбудований ежектор, і за рахунок розрідження в ньому забезпечується підйом (всмоктування) води. Ежекторні насоси створюють деякий шум, і тому, якщо вони використовуються для подачі води у будинок, як правило, вони встановлюються за межами житлового будинку, в технічному приміщенні. Також ці насоси є дуже зручними для поливу Вашого саду та городу. В іншого типу самовсмоктувальних насосів ежектор відсутній, а всмоктування води здійснюється завдяки спеціальній багатоступінчастій конструкції гідравлічної частини, в результаті чого досягається практично безшумна робота.

Якщо Ви плануєте використовувати самовсмоктувальний насос для водопостачання будинку, то можливі два основних шляхи. В разі, якщо у Вашому будинку вже встановлений накопичувальний бак, і для користування душем або миття посуду Вам просто необхідно заповнити його водою, тоді самовсмоктувальний насос дуже добре підійде для цих цілей. Важливо не забути встановити у Вашому баку датчик, який відслідковує рівень води та відключає насос до того, як Ваш бак переповниться. Цей самий датчик повинен видавати сигнал насосу про включення, коли рівень рідини в баку впаде.

забезпечення заміського будиноку водою

В такої системи є декілька мінусів:

  • вода з баку до споживача йде самопливом, і, відповідно, тиск води виявляється невисоким;
  • необхідне спеціальне місце на горищі та додаткове трубне розведення до баку та від баку до всіх водонагрівальних і сантехнічних приладів
  • необхідне дуже уважне ставлення до автоматики, яка відповідає за відключення насосу в разі переповнення баку.

У випадку відмови цієї системи Ви ризикуєте опинитись у залитому водою будинку. Як правило, для виключення затоплення будинку бак облаштовується переливним патрубком, який "відводить" аварійний надлишок води з будинку.

Існує й інший, більш оптимальний варіант використання самовсмоктувального насосу, який позбавлений всіх зазначених вище недоліків. Це використання насосу спільно з мембранним напірним баком.

Самовсмоктувальний насос, який встановлений на мембранному баку і обладнаний реле тиску, прийнято називати насосною станцією.

придбати самовсмоктувальний насос Мембранний бак являє собою герметичну металеву ємність, яка розділена на дві частини мембраною. Одна частина баку заповнена повітрям під тиском, а в другу частину насос закачує воду. За допомогою реле виставляється верхня межа тиску, до якої стискається повітря в мембранному баку і, відповідно, вода у системі водопостачання. Як тільки встановлений тиск досягнутий, насос відключається. Тепер Ви можете використовувати воду, накопичену в мембранному баку. Якщо витрати води невеликі, тоді насос кожного разу вмикатись не буде, а просто до Вас буде поступати вода з баку. І лише коли буде досягнуто нижню межу тиску, яка задана на реле, відбудеться нове включення насосу.

Таким чином, використання самовсмоктувального насосу разом з мембранним баком має наступні переваги:

  • у системі водопостачання створюється тиск, який необхідний для роботи багатьох водонагрівальних приладів;
  • скорочується кількість включень-виключень насосу, і таким чином продовжується термін його експлуатації;
  • мембранний бак створює запас в декілька десятків літрів води, і у випадку відключення електроенергії Ви зможете безперешкодно цією водою скористатись;
  • немає необхідності встановлювати накопичувальну ємність на горищі будинку.

Важливим є і той факт, що насосні станції є достатньо компактними, легкими та мобільними. Вага більшості насосних станцій коливається в межах 30 кг, тобто, її цілком може переносити одна людина. Під час встановлення насосної станції потрібно не забувати, що на шлангу, який опускається у колодязь, обов’язково повинен бути встановлений зворотний клапан, який запобігає витіканню води назад у колодязь при відключенні насосу.

монтаж насосних станційНайважливішим параметром, який характеризує насосну станцію, є її номінальна подача (м3/год.). Ця цифра говорить про те, скільки води Ви зможете отримати за певний проміжок часу за допомогою такої станції.

Більшість моделей, які представлені на ринку, має максимальну подачу в межах 3-8 м3/год. і максимальний напір від 40 до 55 м. Як вже згадувалось раніше, насосні станції можна розташувати як у будинку, так і за його межами. Якщо Ви збираєтесь використовувати насос лише в теплу пору року, тоді проблем зі встановленням виникати не повинно. Достатньо підключити насос до електричної мережі, опустити шланг у колодязь і підключити напірний патрубок до водопровідної мережі.

Виконуючи ці нескладні операції, Ви можете без головної болі переміщувати воду з колодязя всередину будинку.

Єдина умова, щоб вода у колодязі не закінчувалась. Якщо таке можливо, тоді обов’язкового необхідно передбачити захист від "сухого ходу". Як це краще зробити, буде детально описано нижче.

У випадку ж, якщо планується використовувати насосну станцію цілий рік, необхідно провести достатньо серйозні підготовчі роботи. Станцію потрібно буде встановити у теплому приміщенні, а трубу від колодязя до будинку обов’язково утеплити або прокласти в землі нижче рівня промерзання. Для запобігання замерзання води у шлангу, колодязь також доведеться утеплити. Якщо в районі Вашого заміського будинку рівень залягання води знаходиться нижче 8 метрів, або якість води на цьому рівні Вас не влаштовує, то в будь-якому випадку насосні станції Вам допомогти не зможуть. І потрібно буде розглянути інші варіанти. В такій ситуації можливо скористатись занурюваним свердловинним або колодязним насосом.

Свердловинні та колодязні насосиСвердловинні та колодязні насоси

Порівняно з насосною станцією, вибір, встановлення та підключення свердловинного насосу – справа набагато більш складна і серйозна.

Та й ціни на якісні західноєвропейські свердловинні насоси у 2-3 рази вищі від вартості насосної станції. І це без врахування витрат на монтаж і на буріння. Висока вартість цього типу насосів обумовлена тим, що вони при власному маленькому діаметрі повинні забезпечувати високий напір.

Для вирішення технічно складного завдання конструкторам доводиться вдаватись до складних технічних рішень, наприклад, створювати багатоступінчасту систему всмоктування, що, звичайно, призводить до удорожчання апарату. Основна відмінність колодязного насосу від свердловинного в тому, що він має внутрішню оболонку охолодження двигуна, і тому може бути розташований у колодязі або свердловині великого діаметру. Колодязні, як і свердловинні насоси, мають форму циліндра, але мають більший діаметр, що дозволяє їм ефективніше використовувати можливості двигуна.

Такі насоси відрізняються підвищеною продуктивністю і меншою вартістю при аналогічній споживаній потужності та напорі, як і у свердловинних насосів. На відміну від колодязного, охолодження електродвигуна свердловинного насосу здійснюється потоком води, яка піднімається. Тому для кожного свердловинного насосу в технічній документації обов’язково зазначається мінімально допустима швидкість руху води. Ось чому при використанні свердловинних насосів таким важливим є діаметр свердловини, який не може бути надто більшим за діаметр насосу.

підключення свердловинного насосу


<<< Повернутись