УКР Ру


ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ











































































Обладнання свердловин: насоси, фільтри, елементи системи водопроводу

Спеціалізована  компанія "ТЕХНОМАШ" пропонує статтю:
Обладнання свердловин: насоси, фільтри, елементи  системи  водопроводу

1 Насоси для свердловин Calpeda
2 Насоси для свердловин Speroni
3 Насоси для свердловин ZDS
4 Насоси для свердловин Grundfos
5 Баки для холодної води AquaPress
6 Комплектуючі
7 Пульти до насосів

Як відомо, основним джерелом води для систем автономного водопостачання є свердловини. В даній статті наведені рекомендації з вибору основного насосного обладнання для свердловин, до якого в першу чергу слід віднести свердловинні насоси та фільтри.

насос для свердловини Обраний насос для свердловини повинен забезпечувати необхідний розхід, який здатний задовольнити потребу у воді всіх користувачів у будинку в піковий період, тобто, включених одночасно. Цю величину приблизно можна розрахувати, виходячи з кількості встановлених у будинку водопровідних кранів (розхід одного крану складає, в середньому, 0,6 м3/год., дивіться таблицю розрахунку споживання води в системах). У заміських будинках з усіма максимально можливими зручностями, розхід води в піковий період може складати 3-8 м3/год. і більше. Окрім розходу, свердловинний насос повинен забезпечувати необхідний напір. Величина необхідного напору визначається висотою, на яку воду доводиться піднімати зі свердловини, відстанню від свердловини до будинку та робочим тиском в системі водопостачання, який є необхідним для нормального функціонування сучасної побутової техніки. Втрати напору з довжиною трубопроводу залежать від діаметру та матеріалу трубопроводу, швидкості руху води по ньому; сума втрат коливається від часток метра до декількох метрів на кожні 10 м трубопроводу, і може складати значну величину при віддаленому розташуванні свердловини від будинку.

Виходячи з отриманих значень розходу та напору, обирають необхідну модель свердловинного насосу. Найзручніше під час її підбору використовувати діаграми характеристик моделей, на яких одночасно представлені і напір, і розхід. Справа в тому, що конструкція абсолютної більшості насосів є такою, що максимальний розхід досягається при мінімальному напорі, і навпаки. Одночасно ці величини не можуть бути досягнуті на максимальному значенні. Необхідно це враховувати під час вибору насосу.

Свердловинні насоси є високотехнологічними механізмами, які повинні працювати протягом багатьох років у достатньо агресивному середовищі (вода з розчиненими в ній мінеральними солями, часточки піску, мулу і т.д.). Окрім цього, дані насоси розташовуються у вкрай важкодоступному місці, через що вартість їх демонтажу та ремонту складає досить значну суму, яка є порівняною з вартістю нового насосу. Тому економити на купівлі насосу, обираючи більш дешеву модель, не має сенсу. Найкраще відразу звернутись до продукції компаній, які давно і добре зарекомендували себе на ринку насосного обладнання. До інших пристроїв, наявність яких є вкрай бажаною у свердловинному насосі, відносяться системи захисту двигуна від перепадів напруги в мережі електроживлення, а також датчики сухого ходу. Останні захищають насос від роботи в сухому режимі, наслідком чого може бути його перегрів та пошкодження. Такими пристроями обладнані практично всі свердловинні насоси провідних фірм-виробників.

насосна установка для водопостачанняДо комплекту насосної установки для водопостачання, окрім самого насосу, входять датчики тиску, різноманітна запірна арматура та мембранні гідроакумулятори. Останні являють собою баки для води ємністю від 25 до 2000 л і більше. Гідроакумулятори є необхідними для стабілізації режиму роботи насосу, оскільки імпульсний режим роботи з частими короткочасними включеннями та виключеннями є серйозним навантаженням на двигун насосу і може стати причиною його передчасного виходу з ладу. Необхідно розуміти, що гідроакумулятор – не аналог цистерни водонапірної вежі, і для забезпечення надійної роботи насосу цілком достатнім є бак ємністю 100-200 л.

Будь-яка, навіть "кришталево чиста" вода з підземних родовищ містить у собі масу розчинених хімічних речовин. Більшість з них погіршує її властивості та несприятливо діє на трубопровід, сантехніку, системи водяного опалення та ін. До найбільш поширених можна віднести: накип, який утворюється на нагрівальних елементах опалювальних систем та пральних машин; ржаві підтікання на сантехніці, корозію металевих деталей, і т.д. Позбутися усього цього можливо лише за допомогою комплекту фільтрів для водопідготовки. Фільтри відрізняються між собою за конструкцією та бувають фільтри-глечики, картриджні й такі, що регенеруються.

Для усунення органічних сполук використовуються сорбційно-освітлювальні фільтри. Робочим середовищем в них є активоване деревне вугілля, дрібний кварцовий пісок або інші пористі матеріали. Також, для знезаражування використовують ультрафіолетові пристрої та зворотно-осмотичні фільтри.

Для правильного підбору фільтрів важливо точно знати очікувані витрати води в системі водопостачання.

Поз. Назва деталі Матеріал витрати води в системі водопостачання
1 Головна частина Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
2 О-кільце NBR
3 База клапану Технополімер
4 Клапан Технополімер
5 Гніздо валу NBR
6 Підшипник Технополімер
7 Плаваюче кільце Технополімер
8 Крильчатка Технополімер та нержавіюча сталь
9 Дифузор Технополімер
10 Корпус крильчатки Технополімер
11 Вал Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
12 Корпус турбіни Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
13 Знімний фільтр Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
14 Муфта зчеплення Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
15 Прокладка Технополімер
16 Опорна частина Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)
- Захист кабелю Нержавіюча сталь AISI 304 (DIN 1.4301)


<<< Повернутись