УКР Ру


ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ











































































Промислові свердловини

Спеціалізована насосна компанія "ТЕХНОМАШ" пропонує статтю:

Промислові свердловини

Промислові свердловиниДоговір на проведення робіт з буріння експлуатаційних промислових свердловин для централізованого водопостачання укладається лише в тому випадку, якщо замовник має ліцензію на право користування надрами (водокористування), яка видається територіальним органом, на території якого буде здійснюватись буріння. Проведення бурових робіт для централізованого водопостачання здійснюється чітко за проектами, за наявності дозволу на буріння свердловин.

Матеріали та обладнання.

Під час монтажу свердловинного водопостачання рекомендується використовувати екологічно чисті, сертифіковані матеріали виробництва провідних західних компаній. Забезпечення автоматичного керування занурюваним насосом, як вже зазначалось вище, здійснюється за допомогою мембранного баку, але при цьому використовується реле тиску та система керування, які, взаємодіючи між собою, здатні та підтримують постійний тиск у системі.

Системи очищення водиСистеми очищення води.

В сучасній техніці водопостачання реалізований цілий ряд пристроїв, які дозволяють вирішувати практично будь-які проблеми з водою. Всі ці складні системи можна назвати фільтрами. Вони можуть бути класифіковані за своїм призначенням, тобто, залежно від конкретної функції.

Вимагають свого вирішення наступні властивості води:

  • наявність нерозчинних механічних домішок;
  • необхідність коригування рівня рН;
  • розчинені у воді залізо і марганець;
  • жорсткість;
  • наявність присмаку, запаху, забарвлення;
  • бактеріологічна забрудненість.

Необхідні фільтри і обладнання:

  • фільтр осадовий;
  • фільтр видалення заліза;
  • пом’якшувач;
  • бак-розчинник для солей;
  • фільтр вугільний;
  • ультрафіолетовий стерилізатор;
  • система підготовки питної води.

буріння експлуатаційних промислових свердловин

Осадові системи:

Призначені для видалення з води механічних частинок, піску, суспензій, іржі, а також колоїдних речовин. Для видалення відносно великих частинок (понад 20-50 мікрон) застосовуються сіткові або дискові системи. Недолік – порівняно низька місткість бруду. При сильному забрудненні води або великій продуктивності вони потребують частого промивання. В таких випадках доцільно застосовувати автоматизовані системи засипного типу. В якості фільтруючого середовища застосовують, в основному, обезводнений алюмосилікат, який забезпечує фільтрацію частинок від 20 мікрон. Для більш тонкого очищення застосовують засипку зі спеціальної кераміки.

Системи-коректори рН:

Необхідність коригування рівня рН виникає у разі необхідності боротьби з корозією, оскільки вода як з низьким (менше 6), так і з високим (понад 8) рівнем рН характеризується підвищеним корозійним впливом. З іншого боку, коригування рівня рН є необхідним для забезпечення оптимального режиму експлуатації систем очищення води, оскільки для нормальної роботи деяких видів фільтруючих середовищ необхідна утримання певного рівня рН.
Для зміни рівня рН застосовуються засипки на підставі природних кальцитів, які, поступово розчиняючись, підвищують рівень рН. Також використовується дозоване додавання у воду хімічних речовин, які знижують рівень рН.

Осадові системи

Систем для видалення заліза:

Системи такого класу призначені, головним чином, для видалення з води заліза та марганцю, які там знаходяться у розчиненому вигляді. В якості фільтруючого середовища використовуються різноманітні природні речовини, які містять у своєму складі двоокис марганцю (Birm, Filox, Greensand і т.д.). Двоокис марганцю служить каталізатором реакції окислення, під час якої розчинені у воді залізо та (або) марганець переходять у нерозчинну форму і випадають в осад, який затримується у шарі фільтруючого середовища і в подальшому вимивається у дренаж під час зворотної промивки. В процесі окислення заліза і марганцю деякі системи також ефективно видаляють розчинений у воді сірководень. Деякі з фільтруючих середовищ вимагають регенерації перманганатом калію. При значних концентраціях заліза та (або) марганцю застосовують спеціальні методики, які сприяють їх більш інтенсивному окисленню. Найбільш перспективним напрямком у цій області представляється озонування.

Промислові свердловинні насоси Calpeda SDS

Системи-пом’якшувачі:

Широким є клас пристроїв, які призначені для зниження жорсткості води. Завдяки застосуванню спеціальних засипок, системи цього типу можуть володіти комплексною дією і здатні також видаляти з води певні кількості заліза, марганцю, нітратів, нітритів, сульфатів, солей важких металів, органічних сполук.

Активоване вугілля вже давно застосовується в процесі очищення води для покращення органолептичних показників води (усунення стороннього присмаку, запаху, забарвлення). Завдяки своїй високій адсорбційній здатності, активоване вугілля ефективно поглинає залишковий хлор, розчинені гази, органічні сполуки. Проте, оскільки органіка, яка накопичується, важко виводиться з вугілля під час зворотної промивки, можливим є раптове скидання забруднень у вихідну лінію. Для запобігання цього явища засипка з активованого вугілля вимагає періодичної заміни. На сьогоднішній день для збільшення ресурсу роботи застосовують активоване вугілля зі шкаралупи кокосу, адсорбційна здатність якого є в 4 рази вищою, ніж у вугілля, яке отримується традиційними методами (наприклад, з деревини берези). Для боротьби з біологічним заростанням застосовується також спеціальне вугілля з бактеріостатичними присадками, а також системи промивки зворотнім потоком.

Систем для видалення заліза

Ультрафіолетові стерилізатори:

Найбільш поширеним методом боротьби з бактеріологічним забрудненням (наявністю у воді мікробів та бактерій) є опромінення води ультрафіолетом. Параметри випромінювання підібрані таким чином, що гарантують майже повну стерилізацію води. В якості стерилізаторів цього типу широко застосовуються спеціальні ультрафіолетові лампи, змонтовані у жорсткому корпусі, всередині якого протікає вода, що піддається впливові ультрафіолетового випромінювання.

Системи підготовки питної води:

Найбільш прогресивними системами підготовки питної води на цей час є зворотно-осмотичні системи. Вода, яка отримується за допомогою таких установок, характеризується відмінними смаковими якостями, і за своїми властивостями наближається до талої льодовикової води. Ключовий компонент такої системи – напівпроникна мембрана, від якості та матеріалу якої залежить ступінь очищення води, який може досягати 98-99%. Для забезпечення нормальної працездатності система комплектується попередніми картриджними фільтрами, насосом і т.д., залежно від параметрів води, яка подається на вхід. Встановлюються такі системи, як правило, на кухні, і використовуються лише для отримання води, що витрачається з харчовою метою. Також можуть бути використані комерційні системи підготовки питної води.

Системи підготовки питної води


<<< Повернутись